Planetární stezka údolím Vltavy

stezka-infrastruktura_v4V malebném údolí Vltavy na severním okraji Prahy se připravuje pozoruhodný projekt – naučná stezka seznamující návštěvníky i náhodné kolemjdoucí s našim kosmickým okolím, která bude zároveň modelem Sluneční soustavy v měřítku jedna ku miliardě.

Informace o projektu Povltavské planetární stezky naleznete na webu Kosmoklubu. Rádi byste se podíleli na její stavbě? Není nic snazšího – projekt můžete podpořit na serveru Startovač!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Planetární stezka údolím Vltavy

 1. Martina tesařová napsal:

  Dobrý den,
  nebylo by hezčí, kdyby Slunce na stezce bylo taky opatřeno taky nějakým kovovým nátěrem nebo nástřikem? Určitě by se dal najít nějaký odstín, který by nepůsobil kýčovitě a technika, která by nebyla drahá. Bylo by také lépe vidět z dálky. Mohla bych se toho ujmout a zapátrat.

  Dobrý den, nebylo by hezčí, kdyby Slunce bylo opatřeno také nějakým kovovým nátěrem nebo nástřikem? Určitě by se našel způsob, který by nevypadal kýčovitě a nebyl by drahý. Slunce by taky bylo vidět z větší dálky. Mohla bych se toho ujmout a něco vymyslet. Zdraví Martina Tesařová.

  • disworlds napsal:

   Dobrý den,
   podnět předám hlavnímu konstruktérovi stezky Tomáši Kocourkovi. Stávající reflexní žlutá byla zvolena kvůli co nejlepší viditelnosti z dálky.
   S pozdravem,
   Tomáš Petrásek

  • disworlds napsal:

   Metalická barva byla původně jedna z variant, ale rozhodla cena a u vyzkoušených vzorků nízká trvanlivost. Máte-li tip na metalický nátěr, který by byl trvanlivý a nepříliš drahý, může se Slunce v budoucnu přebarvit.
   Zdraví
   T.P.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *